środa, 3 września 2014

dzieciaki z Mardin przechwyciły aparat

W Mardin tyle  się działo, że na robienie warsztatów fotograficznych nie było już czasu. Mimo to dzieciaki zawsze brały moją małpkę by uwiecznić zajęcia. I czasem wychodziły z tego całkiem ciekawe rzeczy:
 

Zdolne i odważne te nasze mardińskie dziatki.
Warto postawić dzieciaki za drugą stroną obiektywu, bo to trochę tak  jakbyśmy na chwilę uchylili lufcik do ich wrażliwości i wyobraźni.
Oczywiście nie my to wymyśliliśmy i nie tylko my uskuteczniamy
Najbardziej znany jest projekt z oscarowego dokumentu ''Przeznaczone do Burdelu''
Wspaniałe rzeczy powstają też w pracowni FOTODEDE, którą Tomek Siuda  założył dla dzieciaków z domu dziecka w Kórniku-Bninie
Swego czasu Piotr Janowski dał aparaty dzieciakom z byłego PGR-u Beskidzie Niskim. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach działań prowadzonych przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa, zajmujące się pomocą dzieciom i młodzieży z tych terenów. Plonem warsztatów jest m. in. album Świat. Fotografie dzieci z Jasionki i Krzywej
Kolektyw Sputnik Photos ma zacny projekt Wyliczanka w ramach którego, mali mieszkańcy z czterech krańców Polski pokazują  poprzez zdjęcia swoje podwórka, otoczenie i siebie.
 Podczas naszego kwietniowego projektu z małymi Romami z Mołdawii Olga Knapik i Dagmara Masłowska dały uczestnikom zajęć jednorazowe aparaciki. Obdarowani mieli uwiecznić swój dzień. Co z tego wyszło jeszcze nie wiem ale wkrótce się przekonam bo wracamy do Sorok, zrobić wystawę z powstałych prac.
Ach no i jeszcze baaardzo się cieszymy, bo wygląda na to, że może zrobimy coś razem ze  Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa Krzywa (tym, które wspiera dzieciaki z terenów byłego PGR-u)
JUPI!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz