poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Tydzień z nami!

Co wy na to aby spędzić ten tydzień z nami? Wiadomo, że nie co dzień, bo wiosna, bo ważne sprawy ale np. w środę zapraszamy na...


Kolektywne Dobranocki


Środa 18.04,  godz: 18.00 - 19.30 Kuchnia Konfliktu ul. Wilcza 60Dobrze jest się spotkać i posłuchać historii. Stąd pomysł wieczorynkowej alternatywy dla najmłodszych. Będzie to podróż w czasie i w przestrzeni. Za sprawą starego rzutnika "Ania" przeniesiemy się do lasu Rumcajsa, poznamy Wilka i Zająca. Będziemy kibicować Koziołkowi Matołkowi. Wszystko w spokojnej estetyce bajek na przeźroczach przy dźwiękach prostych instrumentów.
Można przyjść w piżamach. Dla małych gości Kuchnia Konfliktu przewidziała specjalne kolacyjne menu.


Wstęp 5 zł ale można też zapłacić np. pięknym rysunkiem.
Spotkania muminkowe

Czwartek 19.04 17.00 - 19.00 Klubokawiarnia Życie Jest Fajne ul. Grójecka 68

Osoby niepełnosprawne intelektualnie nazywa się niekiedy Muminkami.

Niespecjalnie lubimy szufladkowanie bo granica inteligencji jest bardzo płynna. Ktoś może mieć niskie IQ ale być mądry albo sprytny i na odwrót.

Nie mniej zależy nam by dotrzeć do takich osób, więc naszą grupę nazwiemy muminkową. Będziemy się spotykać co czwartek o 17.00 w integracyjnym gronie, by razem robić coś dla innych i po prostu być.

Mocno wierzymy, że takie spotkania dla wszystkich mogą być fajne.

Każdy może zaproponować swoje warsztaty - sprawdzić się w roli prowadzącego i przedstawić swoją pasję. W najbliższy czwartek podróżniczka Michalina Kupper opowie nam o Australii.

Projekt współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy
Warsztaty realizowane są ramach projektu "Spotkajmy się w działaniu - integracyjne zajęcia w klubokawiarni Życie Jest Fajne"


Darcie pierza czyli warsztaty rękodzielnicze z Irmą ZviadauriSobota 21.04 12.00 - 14.00 Stół Powszechny  ul. Jana Zamoyskiego 20 
Dawniej kobiety spotykały się przy darciu pierza. Chcemy powrócić do tej tradycji, ale gęsi zostawmy żywe - zapraszamy na sobotnie warsztaty rękodzieła. Naszymi nauczycielami będą mieszkające w Warszawie migrantki i migranci, którzy nauczą nas tego, co w ich kulturze najciekawsze.
W najbliższą sobotę papierowa wiklina z Irmą Zviadauri.Pięć lat temu Irma wraz z mężem i dwójką dzieci musiała uciekać z Gruzji.
Z powodów politycznych ich życiu zagrażało niebezpieczeństwo. Obecnie mieszka w ośrodku dla uchodźców pod Podkową Leśną. Aby dobrze spożytkować czas zajmuje się rękodziełem – niektóre techniki przywiozła z ojczyzny, innych nauczyła się już w Polsce. Na spotkaniu nauczy nas robić szkatułki z papierowej wikliny.Wstęp wolny.

Weźcie ze sobą niepotrzebne gazety (wystarczy jedna czy dwie) !!!

Liczba miejsc na warsztaty ograniczona

Zapisy na adres: projekt.czujczuj@gmail.com

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Stół Powszechny - miejsce spotkań twórczych"


Możemy się nie zgodzić

Niedziela 22.04 14.00 - 18.00 Klubokawiarnia Życie Jest Fajne  ul. Grójecka 68

Cześć, nazywam się Ola mam 32 lata i jestem taką przeciętną lewaczką:
- poszłam na Czarny Protest,
- jestem za tym aby Polska przyjęła uchodźców,
- smutno mi kiedy wycinają Puszczę.

Chciałabym zaprosić na kawę kogoś kto myśli, że mu ze mną nie po drodze. Np.
- Ty obchodziłaś Biały Piątek
albo
- chodzisz na marsze ONRu
albo
- boisz się uchodźców.

(Oczywiście fakt, że pasujesz do jednego z punktów nie oznacza, że popierasz wszystkie, Chodzi o to, że gdzieś się ze mną nie zgadzasz a może nie spotkalibyśmy się w innych okolicznościach).

Nie napiszę z tego spotkania artykułu, nie będzie publiczności. Nie zamierzam Cię do niczego przekonywać. To spotkanie jest dla mnie i dla kogoś kto myśli inaczej niż ja.

Bo z ludźmi o innych poglądach spotykam się tylko w internecie a to nie jest prawdziwy kontakt.

Bo boję się podziałów, które powstają w Polsce.

Bo cytując za Hawkingiem: "Największe osiągnięcia ludzkości powstały dzięki rozmowom. A jej największe niepowodzenia są skutkiem braku rozmowy. Nie musi tak być. Nasze największe marzenia mogą stać się rzeczywistością. Z technologią, którą dysponujemy, możliwości są nieograniczone. Wszystko, co musimy zrobić, to upewnić się, że wciąż rozmawiamy".

Przez całą niedzielę od 14:.00 do 18.00 będę siedziała w Klubokawiarni Życie Jest Fajne i czekała na chętnych do rozmowy.
Wybrałam tę Klubokawiarnię bo to apolityczne miejsce otwarte na każdego.

1 komentarz: