wtorek, 1 marca 2016

Historie z recyklingu 5

Król Piorunów to zamaskowany chłopak trochę nie z naszych czasów. Wystarczy spojrzeć na jego strój: zbroja rycerska była popularna ponad 600 lat temu! Do tego jest to bohater, który kiedy jest wesoły zamyka się w świecie wyobraźni i czyta książki. Kiedy jest zły zaciska pięści, jakby przeżywał większość emocji w środku. Pomimo tego że tak różni się od kolegów i koleżanek został bohaterem nieustraszonym i potężnym jak letnia burza. Jeśli chcesz być jak Król Piorunów naucz się nie marnować prądu: gaś światło kiedy nie jest potrzebne, wyciągaj wtyczkę ładowarki z telefonu po zakończeniu ładowania, poczytaj czasem książkę w dziennym świetle. Porozmawiaj z rodzicami o alternatywnych źródłach energii. I najważniejsze: miej odwagę być sobą :)   
SUPERBOHATER: Król Piorunów
SUPERMOC: strzela piorunami
DLACZEGO JEST SUPER: gasi niepotrzebne światło
KIEDY JEST WESOŁY: czyta
KIEDY JEST ZŁY: zaciska pięści

Jak przygotować element stroju …..?
Poszukaj ilustracji rycerzy lub średniowiecznych pancerzy wystawionych w muzeum. Każda zbroja składa się z wielu części. Podobnie jest z tą z kartonu! Zacznij od zebrania niepotrzebnego papieru (np. plakaty). Narysuj części zbroi: osłonę rąk, brzucha, głowy. Wytnij je i sprawdź, czy do siebie pasują. To będzie Twój szablon. Teraz odrysuj od szablonów części na kartonie. Wytnij kształty i pozaginaj tak żeby pasowały do Twoich ramion czy talii. Żeby zrobić hełm wytnij gruby pasek z kartonu. Z przodu przyczep maskę. Aby opaska trzymała się na głowie od góry zabezpiecz ją dodatkowym paskiem kartonu.

Zbroję możesz połączyć sznurkiem, ale zdecydowanie lepszy będzie mocny klej w tubce lub klej na gorąco. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz