piątek, 11 grudnia 2015

Historie z recyklingu

Przez ostatnie parę miesięcy mieliśmy okazje prowadzić warsztaty dot. projektu „Historie z recyklingu” wraz ze Stowarzyszeniem ECD Słoneczna Kraina w Katowicach dofinansowanego z funduszy samorządu województwa Śląskiego.

Niektóre pomysły potrzebowały więcej czasu, dlatego będziemy zamieszczać ich efekty cyklicznie.
A więc po kolei, od czego się zaczęło? Od modnych ostatnio superbohaterów, często wspominanych przez naszych podopiecznych. Na zajęcia przynosiliśmy różne ”śmieci”, to co zawsze jest w domu pod ręką. Np. ukochana folia bąbelkową, która może stać się torebką lub sukienką albo worek plastikowy zmieniający się w magiczną pelerynę. Tak więc wraz z dzieciakami przygotowaliśmy stroje z „odpadów” i tak oto powstali nasi superbohaterowie! Dzieciaki poprzebierały się w ubrania, nabrały niezwykłych mocy i razem przystąpiliśmy do opowieści.


Porozmawialiśmy o emocjach superbohaterów. Poprosiliśmy o wymyślenie jak superbohaterowie wyrażają smutek, złość i radość. Dzieci, opierając się na własnych doświadczeniach, stworzyły galerię nietuzinkowych postaci. Przy okazji opowiedziały co nieco o sobie. Nie tylko dorośli chowają się kiedy mają zły humor. Dzieci też wolą swoje zmartwienia ukryć. A jak jest z radością? Okazuje się przejawiać na różne sposoby, ma związek z muzyką, czytaniem czy spacerowaniem i uśmiechem.
To jedna z pierwszych postaci –
SUPERBOHATER: Zaginiona Księżniczka
SUPERMOC: Maskowanie się
DLACZEGO JEST SUPER: Chroni rośliny przed zdeptaniem, pilnuje żeby ludzie nie zatruli się roślinami
KIEDY JEST WESOŁA: Zmienia się jej fryzura
KIEDY JEST SMUTNA- Maskuje się , ma kącik smutku
 


A czy łatwo jest być modelem? Uczestnicy warsztatów w Katowicach i w Bytomiu mieli okazję sprawdzić swój talent do strojenia min przed obiektywem. Jak się okazało, kluczem do ładnych zdjęć jest przede wszystkim dobry humor i dużo słońca. Mamy nadzieję, że wspomnienia będą co najmniej tak kolorowe, jak zdjęcia!


Jak można zrobić sukienkę zaginionej księżniczki? Wystarczą stare kolorowe gazety, nożyczki, zszywacz, klej i gumka lub zapaska. Wycinamy poziome paski ze wzorem który nas interesuje sklejamy razem , przyczepami do zapaski i gotowe! Jako Zagoniona księżniczka dbamy o naturę – chronimy zieleń oraz dowiadujemy się jakie rośliny mogą być dla nas niebezpieczne. Powodzenia!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz