sobota, 19 grudnia 2015

Historie z recyklingu 2

Z czym kojarzy się Wam słowo „recykling”? Odpowiedzi bywały różne, ale wszyscy zgodzili się, że jest bardzo ważny. Niestety w życiu bywa z nim różnie. Postanowiliśmy trochę zachęcić naszych superbohaterów do segregacji metodą małych kroczków. Zaczęliśmy od podstaw: jakie materiały segregować w domu wspólnie z rodziną i co z nimi dalej robić. Na zajęciach dowiedzieliśmy się też, jak zmienić codzienne nawyki tak, żeby pomóc w ograniczeniu produkcji odpadów. Problem degradacji środowiska dotyczy przecież każdego i już teraz należy zacząć brać odpowiedzialność za świat wokół nas.SUPERBOHATER: Opiekunka Zwierząt

SUPERMOC: uzdrawianie, szelest pióropusza odstrasza niebezpieczeństwo

DLACZEGO JEST SUPER: dokarmia zwierzęta, zapewnia im miłość, broni przed złem

KIEDY JEST WESOŁA: rozmawia ze zwierzętami

KIEDY JEST ZŁA: płacze

Jak przygotować element stroju?


Pióropusz. Przygotujemy go z pociętych w paski gazet lub plakatów (UWAGA! Konieczny jest śliski, powlekany papier). Jako podstawa sprawdzi się opaska z kartonu, tutaj zostawiamy Wam pole do popisu. Wszystko dozwolone, byle trzymało się na głowie. Nasza opaska ma kształt krzyża, do krótszych boków przyczepiliśmy gumkę pod brodę. Paski, jeden po drugim,  układamy w stosowny pióropusz lub nowoczesną fryzurę i przyklejamy za pomocą kleju na gorąco do kartonu. 

Na tydzień spróbujmy, jak Opiekunka Zwierząt, lepiej zrozumieć inne stworzenia. Każde z nich ma uczucia i potrzebuje uwagi, tak jak my, boi się  krzyku i samotności. Dlatego powiedz coś miłego swojemu psu, rybce, a nawet szalonym gołębiom. To ważne zwłaszcza zimą. Dobrze też wiedzieć, w jaki sposób dokarmiać zwierzęta żeby im nie zaszkodzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz