niedziela, 15 czerwca 2014

Start!

Od jakiegoś czasu zaczęło nam doskwierać, że nie do końca wiemy co faktycznie zostaje po tych naszych warsztatach. Greta niby poszła do szkoły, z niektórymi dzieciakami korespondujemy ale... Na ile tak tylko wpadamy, coś przez chwilę robimy i odjeżdżamy? Przecież nie wszędzie da się wrócić (choć bardzo byśmy chcieli bo każdy powrót pozwala poznać inny fragment jakiejś rzeczywistości). Właśnie z tego dysonansu (i obserwacji, że w większości miejsc gdzie pracujemy w pobliżu jest wysypisko) narodził się pomysł by budować z dzieciakami recyklingowe place zabaw. Przywdziejemy żółte rękawice, 


ruszymy z dzieciakami i może okolicznymi mieszkańcami, na poszukiwania

nasze zbiory wyszorujemy

a potem... 

Zacznie się rozkmina: 


jak wykorzystać koło od roweru

a może takI robimy dzieciom i z dziećmi, taki mały, magiczny ogród z zabawkami, kolorowymi kamieniamisowami siedzącymi na gałęziachtd.


Recykling jest fajny nie tylko ze względu na ekologię i ekonomiczność- rozwija też kreatywność, myślenie abstrakcyjne, symboliczne, wyobraźnie przestrzenną i tyle innych rzeczy! Z kolei aktywność na placu zabaw daje możliwość nauki kontrolowania swojego ciała i poznania jego ograniczeń, ćwiczenia koordynacji, planowania ruchów i utrzymywania równowagi. 

Z edukacji emocjonalnej oczywiście nie rezygnujemy. Na szczęście można ją przemycić do prawie wszystkiego. 
Póki co jesteśmy na samiutkim początku naszej nowej drogi. Jeśli znacie jakieś fajne pomysły na przeobrażenie śmieci w zabawkowe cuda będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie wskazówki.

A tak było ostatnio gdy zabawki z rolek po papierze toaletowym i starych kartonów robiliśmy na warszawskiej Pradze:


Coś malizną czuć, wrzucimy więcej jak sposobność będzie a póki co jak zawsze garść inspiracji:
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz