poniedziałek, 18 marca 2013

Zapraszamy na Newroz w Warszawie!!!!

Projekt Czujczuj i Teatr Baza zapraszają na obchody kurdyjskiego Nowego Roku
Niedziela, 24. marca, godz. 12:00

Teatr Baza, ul. Podchorążych 39, Warszawa 

Kto zna i lubi Czujczuja lub zna i lubi kulturę Kurdów lub nie zna ni tego ni tego, niech wpada w niedzielę na pożegnanie zimy z przytupem!

Newroz (znany też m.in. jako Nouruz), co znaczy dosłownie "nowy dzień", jest świętem obchodzonym przede wszystkim w Iranie i wielu krajach Bliskiego Wschodu. Jest to święto natury i oczyszczenia, przypadające na dzień równonocy wiosennej. Łączy się z odwiedzaniem krewnych i znajomych oraz atmosferą duchowej odnowy.

Przybliżony program imprezy:
12:00 - warsztaty plastyczne dla dzieci
13:00 - pokaz zdjęć z podróży do irackiego Kurdystanu
14:00 - warsztat lepienia z gliny
15:00 - spektakl "Król Słońca i Król Chmur" - bajka romska z muzyką na żywo

W programie również loteria i aukcja zebranych prac, a także wielkie bańki mydlane i pokaz kuglarzy.

Wydarzenie jest częścią akcji na rzecz dzieci z obozu dla uchodźców w irackim Kurdystanie, gdzie trwają już warsztaty prowadzone przez wolontariuszy z Projektu Czujczuj. Zajęcia, które potrwają przez resztę marca i cały kwiecień, obejmują warsztaty plastyczne i fotograficzne, gry sportowe i zabawy. Ich celem jest odwrócenie uwagi dzieci od traumy związanej z działaniami wojennymi. Dzięki pomocy wolontariuszy dzieci będą też mogły wyrazić własne emocje poprzez sztukę, a także rozwijać swoją wrażliwości, talenty artystyczne oraz szeroko pojętą aktywność. 

Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na zakup zabawek dla dzieci oraz materiałów potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów.

Datki można też wpłacać na konto 33114020040000310269679702 z dopiskiem "warsztaty w Kurdystanie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz