czwartek, 23 kwietnia 2015

Plany do końca tego roku

Od maja do sierpnia:
  • Recyklingowa Akademia
Co piątek o 16.00 spotykamy się w parku im. Stefana Żeromskiego (obok placu Wilsona). Wyposażeni w pudełka po jajkach, nożyczki, kleje, plastikowe butelki i inne śmiecie by (zgodnie z ustaleniem z poprzedniego spotkania, o szczegółach będę donosić tu) wspólnie uczyć się robić recyklingowe zabawki. Np. samoloty :

Od sierpnia do października:
  • Romskie lato


fot. Bartek Jędrzejewski


Coraz bardziej przekonuję się, że praca z grupami, z różnych powodów wykluczanymi musi się opierać na wymianie. I, że wymaga czasu. 
Dlatego znowu wracamy do Sorok. By zbudować naszej kochanej dzieciarni recyklingowy plac zabaw z prawdziwego zdarzenia (może bardziej czarodziejski ogród niż plac zabaw). By dowiedzieć się co u nich. By wspólnie posiedzieć przy ognisku "takim pięknym, że uch!".
I odwiedzić nowe osady z warsztatami dla dzieciaków. Na Słowacji, Bałkanach (w Serbii, Rumunii, Macedonii i Czarnogórze) i w Polsce. 
Wszędzie będę też zbierać przepisy by rozszerzyć książkę kucharską Romów. Bo czuję, że to co wydaliśmy po akcji na Polak Potrafi to dopiero początek przygody z niesamowitą kuchnią, słodko-słoną kuchnią. 
PS. Czy wszystkie książki trafiły już do darczyńców? Jeśli ktoś nie dostał a czuje, że mu się takowa należy to proszę się bez skrępowania zgłaszać!

W październiku (przez około 10 dni):
  • Plac zabaw w Kurdystanie
Chcemy zbudować recyklingowy plac zabaw w ośrodku dla uchodźców z Syrii. Żeby dzieciaki miały się gdzie bawić, zobaczyły, że same mogą dużo zrobić. Najpewniej w Mardin, choć jeszcze ustalamy szczegóły. 
Od października do grudnia
  • Teatrzyk cieni  
Zjeździliśmy z teatrzykiem cieni pół Meksyku i było cudnie. Do tej pory opracowaliśmy legendy warszawskie. Mamy też w repertuarze (póki co mocno niedopracowaną) bajkę cygańską. Najwyższa pora:


- Dopracować bajki cygańskie
- Przełożyć na cienie i światło legendy meksykańskie
oraz
- Wierszyk o Prawach Dziecka.
Jednak najbardziej cieszę się na zupełnie nowe wyzwanie: zajmiemy się stanami, kiedy emocje działają inaczej albo wręcz nie działają. Na warsztat weźmiemy trzy zupełnie różne światy: autyzm, depresję i schizofrenię. W formie teatru cieni chcemy przybliżyć je dzieciom i w łagodnej formie oswoić z nimi. Bo osoby, które się z nimi na co dzień mierzą są w okół nich. 


Wszelkie chętne do pomocy ręce, uwagi i pomysły przyjmiemy z wielką radością!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz