sobota, 15 marca 2014

Piknik rodzinny 1, 2, 3... Poczujczuj!

Od kilku lat jeździmy po świecie z naszymi warsztatami. Do tej pory byliśmy w Polsce, Portugalii, Rosji, Mołdawii, Indiach, Gruzji, Turcji, Iraku i na Ukrainie, ale pracowaliśmy też z dziećmi z Syrii, Czeczenii i Romami z Francji. Przez ten czas setki, jeśli nie tysiące dzieciaków odpowiadały nam na pytanie: Czym pachnie smutek? Jak wyrażać złość? Jakie są sposoby na radzenie sobie ze wstydem?

Dzieciaki małe i duże, blade, śniade, piegowate. Z oczami wielkimi jak koła młyńskie i skośnookie. Wyznające katolicyzm, prawosławie, hinduizm, islam a nawet mali Zaratustrianie. Nie tylko one czerpały z tych zajęć. My również wiele się nauczyliśmy. Teraz chcemy o nich opowiedzieć.

W niedzielę 23 marca zapraszamy do kawiarni 8 stóp, na Ratuszowej 2 na Międzykulturowy Piknik Rodzinny.

Zjemy kurdyjską dolmę, z przepisu Rożek:i hinduską zupę z przepisu mamy Kruti:Opowiemy romską bajkę, której nauczył nas Baszkir:Posłuchamy ukraińskiej muzyki poleconej przez Kostię, Marusię i Ivankę:


Będą opowieści o naszych wszystkich Saszach, Ankitach, Perlin, Lalach, Zoluszkach, Goranach, Miszach, Diarach, Kasiach, Jasiach, Luisach i Annuszkach. O tym w co wierzą, czego się boją, gdzie mieszkają i czego pragną.


 oraz:

zabawy, których się od nich nauczyliśmy,

meksykańska piniata,

nauka origami,

tureckie wróżby

i dużo innych niespodzianek.

Zapraszamy dużych i małych 

niedziela 23 marca

12.00- 21.00


kawiarnia 8 stóp
ul. Ratuszowa 2 (obok ZOO)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz