PLANY

Wyprawę po byłym ZSRR musieliśmy po ośmiu miesiącach przerwać, bo na świecie pojawił się mały Roszek.


 fot. Bartłomiej Jędrzejewski

 Po za nim, po drodze narodziło się jednak wiele nowych pomysłów:
  • Wyprawki 

Akcja zbierania pieniędzy na szkolną wyprawkę dla małej Grety, zainspirowała nas by obdarzać takowymi wsparciem, wszystkie napotkane na drodze ambitne a ubogie dzieciaki. 

Więcej o akcji przeczytacie tu: wyprawka dla Grety i tu dzieciaki dziękują za wyprawki

  • A w styczniu ruszamy do Meksyku!


  • Czujczuj po Polsce kolorowym minibusem


Poza tym przyszedł już najwyższy czas na Polskę. Wprawdzie robiliśmy co niemiara warsztatów w naszych miastach, miasteczkach i wioskach ale teraz pora na czujczuja w pełnym wydaniu. Chcemy pokazać jak ciekawa i różnorodna jest polska kultura i jak wiele w Polsce mieszka fascynujących "małych narodów". Jak smakują przysmaki z Łowicza? O czym mówią bajki Łemków? Gdzie mieszkają szeptuchy? O czym się marzy na Śląsku a o czym na Kaszubach? Nie wiemy! Ale się dowiemy a przy okazji wszędzie gdzie się da zrobimy nasze warsztaty. 

Marzymy, by Polskę ( a potem i inne kraje) zjeździć własnym, kolorowym busem. Wyobrażamy sobie samochód, może podobny do tego, którym jeździła ekipa ze Scooby Doo? Na pewno w środku będzie co nie miara rozwijających wyobraźnię skarbów, pomocy do zabawy i materiałów do prac plastycznych (kilka walizek z rolkami po papierze toaletowym!). A na jego ścianie będziemy puszczać filmy z Krokodyla Gieni (naszego obwoźnego kina). Może takim autkiem zjeździmy Polskę:


  • Warsztaty dla nauczycieli
Podczas naszej polskiej obwózki chcielibyśmy się wymieniać doświadczeniami i nawzajem inspirować z nauczycielami i pedagogami ze wsi i małych miejscowości.


Możesz wesprzeć Czujczuja:
  • Jeśli chcesz się do nas przyłączyć, po prostu napisz na adres podany w zakładce KONTAKT.  Dostajemy sporo takich zgłoszeń i nie zawsze mamy miejsce ale na pewno odpiszemy i razem wyruszymy, jak nie dziś to jutro! 
  • Jeśli znasz kogoś, kto mógłby ufundować nam kolorowe auto poinformuj go o naszym pomyśle.

Za wszystko będziemy bardzo wdzięczni my, a jeszcze bardziej dzieciaki:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz